Jdi na obsah Jdi na menu
 

Novinky 2012 - News 2012

9. 1. 2012


 

V neděli 30. září jsem byla s Janíkem (Annwn´s Yan Higu) na mezinárodní výstavě v rakouském Tullnu, kde posuzovala německá rozhodčí paní Erika Heintz D .Janík se předvedl skvěle a získal posledního rakouského CACA, kterého potřeboval k přiznání titulu Rakouský šampion, dále získal CACIBa, kterým splnil podmínky k udělení titulu C.I.B. (interšampion), kvalifikaci na Crufts 2013 a nakonec vše završil dalším titulem BOB. Je to náš šikovný kluk a máme z něj velikou radost. V letošním roce dodělal tyto tytuly : šampion České republiky, Slovenska a Rakouska, šampion ČMKU, stejně jako loni, i letos získal titul Klubový vítěz, BOB a na závěr i BIS (143 přihlášených psů na KV) od uznávané britské chovatelky a rozhodčí paní Teresy Maddox (Salvenik). Ve svých necelých  třech letech vyhrál 10 x BOB, 2 x BIS na českých klubových výstavách, v roce 2011 na Národní výstavě v Brně získal i titul BIG a res. BIS a na Hanácké národní výstavě v Brně byl 4. BIG.

 

dscn0272.jpg

 

On Sunday 30 September, I was with Janík (Annwn's Yan HIGU) at the international exhibition in Tulln, where the judge were Mrs. ...... from Germany.  Janik performed brilliantly and won the last Austrian CACA he needed to return Austrian Champion, also won the CACIB who qualify for the title CIB (interchampion), qualified to Crufts 2013 and eventually all completed another title BOB. It's our handy guy and we are delighted with him. This year he finished the titles: Champion of the Czech Republic, Slovakia and Austria, Champion ČMKU, like last year, this year won the title Club Winner, BOB and finally BIS (143 registered dogs in KV) from the respected British breeder and judge Mrs. Teresa Maddox (Salvenik kennel). In his almost three years, he won 10 x BOB, 2 x BIS Czech club exhibitions in 2011 at the National Exhibition in Brno won the title of BIG and res. BIS and the Hanácká National Dog show in Brno he was 4 BIG.


 

Klubová výstava Slavkov u Brna – 4. 8. 2012 - rozhodčí Teresa Maddox (ch. st. Salvenik) z Velké Británie.

 

 

V krásném prostředí Slavkovského zámku se letos opět po dvou letech konala Klubová výstava (133 přihlášených).Protože nepřiletěla ze zdravotních důvodů druhá paní rozhodčí, tak posuzovala jen paní Maddox  téměř celou výstavu. Byla usměvavá celý den a bylo vidět, že ji to baví. Výstava byla trochu delší, ale perfektní. A především pro nás. Annwn´s Yan Higu ( Janík) opět nezklamal a vyhrál CAC, Klubový vítěz, Derby vítěz, BOB a nakonec i BIS jako v loni. Velkou radost nám udělala dcera Janíka a Isabelli  Higu, Jasha Higu, na své první výstavě získala CAC a Klubový vítěz a velmi se paní rozhodčí líbila. Její bratr Jannis Higu v mezitřídě získal CAC, bratr Janíka - Yames Higu ve velmi silně obsazené třídě otevřené V3, Yakob Higu v téže třídě V4. Polosestra Janíka - Orchidea z Old Pembroku  ve třídě mladých V3. Abychom nezapomněli na původce těchto úspěchu - matku Janíka Annwn´s Wandu , která nebyla zrovna moc v dobré kondici, přesto ve třídě šampionů dostala V4. Nesmíme také zapomenout na dceru Daisy Higu, Chelsea Higu - ta tentokrát obsadila třetí místo před Wandou . Zúčastnila se výstavy také naše nejstarší Daisy Dajenn Higu - obsadila ve veteránech 4 místo, Felix Higu obsadil také ve veteránech pěkné druhé místo. Na této výstavě se také zúčastnil náš pět a půl roku starý vnuk Tobie v soutěži dítě a pes, šel s Janíkem a obsadili spolu třetí místo. V párech získala Wanda s Janíkem krásné 2. místo z celkem 9. párů.

 

268611_3860077215221_359855106_n.jpg

Czech welsh corgi club show Slavkov – 4.8. 2012 – judge: Teresa Maddox (kennel Salvenik), GB
After two years took part the Czech welsh corgi club show in the nice surroundings of the Austerlitz castle. Because of health problems one of the judges, the second judge Mrs Teresa Maddox judged almost the whole show, both breeds of welsh corgi cardigan and pembroke. She was very smiling all the day and we could see, it´s really her hobby. The show was little bit longer, but perfect for us at most. Annwn´s Yan Higu (Janík) was very succesful and won CAC, Club winner, Derby winner, BOB and at the end BIS like the previous year. We were very happy because of her daughter Isabella Higu, Jasha Higu won her first CAC and Club winner. Her brother Jannis Higu won CAC in intermediate class and Yan´s brother Yames Higu won excellent 3, Yakob Higu excellent 4 in his class. Yan´s half sister Orchidea z Old Pembroku won excellent 3 in junior class. We mustn´t forget for Yan´s mother Annwn´s Wanda, which was out of condition but won excellent 4 in champion class and daughter of Daisy Higu, Chelsea Higu won the third place. Next participated our oldest Daisy Dajenn Higu – won the fourth place in veteran class, Felix Higu won second place in veteran class as well. Our five and half years old grandson Tobie participated in competition Dog and child and together with Yan won the third place. And at the end Wanda with Yan won the beautiful second place in pairs from nine pairs.

 

 

 

 23.6. Brno - mezinárodní výstava psů Intercanis : Po krátší přestávce po světové výstavě  jsme se vydali na tuto výstavu. Posuzoval rozhodčí ze Slovenska p. Matyaš. Náš Janík byl ve třídě šampionů a vyhrál CAC,CACIB a BOB. Nezapomněl se vystavovat a udělal nám opět radost. Foto

zde.

IDS Brno  - judge Mr. Matyáš, SK - Annwn´s Yan Higu  in champion class - CAC,CACIB and BOB

168880_434718523217518_118789233_n.jpg

 

 

Květen 18. - 21. - světová výstava Salzburg

V pátek jsme se vydali s manželem a mojí kamarádkou Janou Dufkovou do Německa. Spali jsme u našich známých. V sobotu jsme vyrazili do Salzburku v Rakousku na Světovou výstavu psů s Wandou a Janíkem. Posuzovala rakouská rozhodčí a chovatelka corgi paní Edith Soltesz (chov. stanice Colwyn). Janík dostal známku výborná bez pořadí. Wanda si vedla lépe - byla výborná 4. Spokojeně jsme jeli zpátky do Německa, kam cesta trvala asi jen půl hodiny. V neděli jsme vyrazili na Klubovou výstavu, která se odehrávala nedaleko Salzburgu, v městečku Anif. Prostředí bylo bezvadné, venku pod velkými stany, na zelené louce, v těsné blízkosti zasněžených alpských velikánů. Posuzovala známá chovatelka corgi a světoznámá rozhodčí z Australie paní Glenda Cook. Venku bylo teplo, ale pod velkým stanem bylo docela příjemně a výhled na Alpy byl nádherný. Na této vystavě se sešel o něco menší počet psů, než předešlého dne, ale účast byla i tak pěkná - psi z Ruska, Itálie, Finska, Norska, Walesu, Rakouska a Česka. Dařilo se nám, Wanda i Yan Higu dostali oba známku výborný 3. Spokojenost náramná.  A k tomu ještě závěrečných soutěžích jsme obsadili druhé místo v párech. Tento prodloužený víkend byl vydařený po všech stránkách. Večer po obou výstavách nám známí nachystali grilování a společné posezení. V ponděli jsme se v poklidu vydali domů.

 

World dog show Salzburg, A - judge Mrs. Edith Soltesz, A (Colwyn kennel)

ANNWN¨S WANDA - excelent 4

ANNWN´S YAN HIGU - excelent

World club show Anif, A - judge Mrs. Glenda Cook, AUS

ANNWN´S YAN HIGU and ANNWN´S WANDA  - boths excelent 3 and 2nd best couple on the show

  

p5201065.jpg

 

V lednu tohoto roku Janík ( Annwn´s Yan Higu) spnil podmínku pro udělení titulu Český šampion a také šampion ČMKU.

 

 

Janík (Annwn´s Yan Higu) rozjel svou výstavní sezonu pozvolna v Grazu v Rakousku kam mě ho vzali manželé Ćerní a jejich dcera Zuzana.Nakonec jsme zvládli 11. výstav z toho dostal ve Francii na světové výstavě výbornou.Z dalších výstav obdržel 10x CAC,3x r.CACIB,3xCACIB,3x BOB,Národní vítěz,BOG a BOD2. Na České Klubové výstavě vyhrál ještě BIS a s jeho mámou vyhráli páry.V Klubové vystavovatelské soutěži WCP obsadil druhé místo .

  

417308_1868809017286_1752903757_922774_617296315_n.jpg

 

 

 

404472_1858918570031_1752903757_918369_923389881_n.jpg 

 

Mezinárodní výstava psů  DUO CACIB Brno 7-8.2. Přihlásili jsme se jen na jeden  den, jelikož nebylo známé kdo v neděli posuzuje a také mám zkušenost ,že druhý den jsou psi dost unaveni.Janík už má Českého a Slovenského šampiona tak jsem se v neděli pouze dívala.Myslím ,že jsme se s Janíkem předvedli docela dobře a Janí získal V1, CAC,CACIB a také BOB.Na závěrečné přehlídce se na nás p.rozhodčí ani nepodíval. Radost nám to nezkazilo i tak jsme udělali pěkný výsledek. foto zde:

 

IDS BRno 4. 2. - judge Mrs. G. Ridarčiková, SK. Annwn´s Yan Higu - exc. 1, CAC, ...CACIB, BOB participate many dogs from Russia, Poland and Czech republic (28 entrys). Yan was very successful and I am very proud of him

 

  

 Hanácká Národní výstava

Nový rok jsme zahájili Národní vystavou v Brně 7.1. posuzoval p. rozhodčí Řehánek Petr CZ. Janík byl ve třídě vítězů ,předvedl se celkem dobře po delší přestávce. Dostal V1, CAC,Národní vítěz a ještě BOB. Na závěrečné přehlídce jsme společně vybojovali BOG 4.Hezký začátek výstavní sezony. Janík má splněno pro udělení Českého šampiona.

Nationale show Brno- Annwn´s Yan Higu exc.1, CAC,National winner, BOB, BOG 4

  

img_3948v-mail.jpg